Hakan Çalhanoğlu: Berlin’de de ev sahibi olacağız!

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Son 16 Turu’nda Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Mücadelenin ardından milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Çok mutlu olduklarını belirten Hakan Çalhanoğlu, “Takımı tebrik ediyorum. Siz de bizleri takip ediyorsunuz kampta bizim havamız, maça hazırlanmamız her zaman yüzde 100 çalışıyoruz. Bunu da sahada gösterdik, yansıttık. Çok mutluyuz. Eminim ülkemiz de mutludur. İnsanlarımızı, taraftarlarımızı sokakta görmek bizi daha çok mutlu ediyor. İnşallah böyle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BERLİN’DE DE EV SAHİBİ OLACAĞIZ”

Berlin’de de ev sahibi gibiymiş gibi taraftar desteğiyle oynayacaklarını aktaran milli futbolcu, “Çok güzel bir gün olacağını düşünüyorum. Her statta olduğu gibi Berlin’de de ev sahibi olacağız. Ondan hiç şüphem yok. O maça dört günümüz var. İyi hazırlanacağız. Onun dışında dediğim gibi bu maça çok iyi hazırlandık. Maçın içerisinde olan gayreti sahaya yansıttık. Bu istek ve arzuyla istediğimiz gibi oynarsak sonuçları da alırız” şeklinde konuştu.

“HERKES ÇOK İSTEKLİYDİ”

Maç öncesinde herkesin çok istekli olduğunu söyleyen Hakan Çalhanoğlu, “Biz öyle yansıtmamaya çalıştık ama öyle algılandıysa ona tamamız. Bütün oyuncuları duydunuz herkesin içinde hala yara vardı. Onu da bugün sahada gösterdik. Rövanşımızı aldık. Emindik de alacağımızdan çünkü herkes çok istekliydi. Bu maçı kazanmak istedik. Bunu başardığımız için de ayrı mutluyum” dedi.

Milli futbolcu sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Ben genelde sahaya çıkmadan önce konuşurum. Orada her zaman toplanırız. Onları motive etmeye çalıştım. Burada tabii ki taktik veya teknikten ziyade daha çok sizlerin de dediği gibi 2008 ruhu ortaya çıksın diye bir motivasyon konuşması yaptım. O da aramızda kalsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir